Kosmetologia estetyczna
Masaż twarzy
Rytuał masażu kosmetycznego twarzy przynosi wiele dobroczynnych skutków. Masaż twarzy jest świetną formą relaksu ale to nie tylko doskonały sposób na rozluźnienie, to także metoda na zachowanie młodości. W wyniku masażu nasza skóra nabiera różowego koloru, co wskazuje na pobudzenie krążenia i rozszerzenie naczyń krwionośnych dzięki czemu jest lepiej dotleniona. Martwy naskórek zostaje usunięty przez co skóra lepiej oddycha i lepiej wchłania a działanie kosmetyków jest skuteczniejsze.
Masaż twarzy koi skórę, poprawia jej koloryt i doskonale dotlenia, pobudza do odnowy, uelastycznia, wzmacnia i wygładza. Pomaga w walce z opuchlizną i workami pod oczami, odmładza rysy twarzy. Jest doskonałą bronią przeciwko poszarzałej, spuchniętej czy odwodnionej skórze. W zależności od potrzeb skóry możemy wzbogacić go odpowiednimi preparatami: ampułkami, koncentratami odżywczo-regenerującymi ze specjalnie dobranymi substancjami aktywnymi.
Przeciwwskazania: stany zapalne, alergiczne i zakaźne skóry, stany chorobowe przebiegające z podwyższoną temperaturą ciała, zmiany dermatologiczne, rany, stany ropne okołozębowe oraz okres bezpośrednio po usunięciu zęba, stany ropne migdałów, choroby tarczycy(nie można stosować masażu w okolicy szyi), powiększone węzły chłonne.
Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja jest nowoczesną i najpopularniejszą metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamatu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.
Skóra staje się coraz bardziej gładka, miękka, elastyczna i rozjaśniona, nabiera zdrowego wyglądu. W wyniku działania mechanizmu zasysania próżniowego można zaobserwować dodatkowe efekty terapeutyczne: regenerację i uelastycznienie skóry, wzmożoną cyrkulację krwi w obszarze zabiegu, lepsze odżywienie komórek, wzmocnienie mechanizmów obronnych skóry, wzrost produkcji kolagenu i elastyny.
Peeling kawitacyjn
Kawitacja to zjawisko, które zachodzi, gdy na wilgotną skórę zastosujemy fale ultradźwiękowe. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek warstwy rogowej naskórka. To oczyszczenie skóry wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe a także zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. Zabieg ten pozwala na dokładne usunięcie martwych komórek naskórka, nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, pozbycie się zaskórników, bakterii a także pozostałości kosmetyków. Peeling kawitacyjny doskonale przygotowuje skórę do dalszych zabiegów oczyszczając ją bezboleśnie, dokładnie i dodatkowo sterylizując.
Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego aparatu wytwarzającego fale ultradźwiękowe, nazywanego skin cleaner‘am. Urządzenie zakończone jest szpatułką, którą przesuwa się po zwilżonej sola fizjologiczną skórze.
Sonoforeza
Sonoforeza w kosmetyce zwana jest masażem ultradźwiękowym o działaniu biostymulującym. To zabieg wykorzystujący fale ultradźwiękowe, który polega na wtłaczaniu w głąb skóry substancji czynnych, dobranych odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb. Głebokośc wnikania zależy od częstotliwości ultradźwięków ich mocy i czasu oddziaływania.
Wykonywanie zabiegów sonoforezy ma pozytywny wpływ na skórę, skutecznie zwalczając przedwczesne efekty starzenia się. Podczas wykonywania zabiegu wytwarzane jest ciepło, które przenika w tkanki. Głęboki mikromasaż poprawia krążenie krwi i limfy, a wprowadzone substancję poprawia kondycje skóry, uszczelniają naczynia krwionośne i dotleniają skórę.